Trzy zamiast dwóch.

fot.pixabay

POLSKA Mamy dobrą wiadomości dla właścicieli sklepów oraz ich klientów. Jak wynika z naszych informacji niedziela – 6 grudnia ma być niedzielą handlową.

Stanie się tak dzięki nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz zmianie ustawy o ograniczeniu handlu.

Jak podkreśla Rządowe Centrum Legislacji okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest czasem, gdy liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna. Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej 6 grudnia 2020 r. Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej.

Dodajmy, że w ostatnim miesiącu roku przewidziano jeszcze dwie dodatkowe handlowe niedziele, będą one przypadały 13 i 20 grudnia.

atu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz