Trzy „elektryki” wyjadą w maju.

Dwa pojazdy przyjechały już 18 marca, trzeci autobus elektryczny Solaris Urbino 12 dostarczono do zajezdni w Trojanowie 16 kwietnia. Nowe pojazdy pojawią się na sochaczewskich ulicach na początku maja.

– Wyposażyliśmy już wnętrza nowych Solariów. Trwają szkolenia kierowców. Wszyscy, czyli 25 kierowców, przejdą kurs obsługi tych pojazdów. Kierowcy sukcesywnie odbywają szkolenia. Niestety, ze względu na obecną sytuację odbywa się to zdalnie. Producent dostarczył nam filmy i inne materiały instruktażowe. Aktualnie czekamy na dopełnienie formalności związanych z rejestracją autobusów i wydanie przez Wydział Komunikacji i Transportu w starostwie tablic rejestracyjnych pojazdów – mówi dyrektor ZKM Krzysztof Sieczkowski.

Trzy nowe autobusy elektryczne kosztowały 7,74 mln. Wcześniej, jesienią ubiegłego roku, tabor ZKM wzmocniły też dwa nowe autobusy spalinowe, spełniające normę EURO-6. Ich koszt to 2,38 mln zł. Zakup nowych pojazdów marki Solaris były możliwe dzięki realizowanemu przez urząd miejski programowi „Sochaczewski Eko-bus”. Wszystkie nowe autobusy posiadają najnowsze systemy bezpieczeństwa jazdy, funkcję „przyklęku” pozwalającą na obniżenie wejścia i podniesienie pojazdu po zamknięciu wszystkich drzwi. Dodatkowo, przy środkowych drzwiach znajduje się rampa dla wózków inwalidzkich lub dziecięcych. Pojazdy elektryczne zarówno w czasie mrozów jak i upałów, na jednym ładowaniu mogą przejechać co najmniej 150 km. Pełne naładowanie akumulatorów zajmuje maksymalnie do sześciu godzin.

UM

fot.UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz