Trzeba się znowu dopisać.

Ważna informacja dotycząca  osób, które złożyły wnioski o dopisanie do spisu wyborców miasta Sochaczewa w wyborach Prezydenta RP, zarządzonych na 10 maja. Każdy, kto chce głosować musi poza miejscem zamieszkania musi dopełnić tej formalności, również jeżeli zrobił to już w przypadku przełożonego głosowania.

Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, powtórny wniosek złożyć należy najpóźniej do 23 czerwca. Zgodnie z prawem bowiem to właśnie pięć dni przed rozpisanymi wyborami upływa termin zgłaszania akcesu do udziału w wyborach poza przypisaną nam komisją wyborczą.

Jeżeli wiemy, że w dniu pierwszej tury wyborów – czyli w pierwszy weekend wakacji – będziemy przebywać poza gminą, w której jesteśmy zameldowani na stałe, powinniśmy złożyć wniosek do odpowiedniego urzędu w miejscu czasowego pobytu. Należy jednak pamiętać, że czym innym jest wniosek o dopisanie do spisu wyborców, a czym innym wniosek o dopisanie do rejestru wyborców. Ten pierwszy dotyczy tylko najbliższych wyborów, natomiast ten drugi powoduje wpisanie do innego rejestru na stałe.

Do spisu dopisać możemy się również online, poprzez Profil Zaufany, posiadając e-dowód bądź podpis elektroniczny. Obecnie Profil Zaufany znajduje się w ofercie większości banków, połączony jest on z dostępem do bankowości elektronicznej.

UM

fot.archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz