Trwają prace na ulicy Głowackiego.

Powiatowa droga w Sochaczewie, ul. Głowackiego zmienia swoje oblicze. Prace w ramach jej przebudowy prowadzone są zgodnie z harmonogramem. To kolejna drogowa inwestycja tego lata realizowana przez samorząd powiatowy, dla którego poprawa jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców jest niezwykle istotna.

Zakres robót, które wykonuje firma Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa, obejmuje m.in. przebudowę drogi na odcinku 0,645 km, przebudowę/budowę chodnika jednostronnego, budowę ciągu pieszo-rowerowego jednostronnego, budowę miejsc postojowych dla samochodów osobowych, przystosowanie nawierzchni do ruchu o kategorii KR3, odwodnienie przez kanalizację deszczową, przebudowę istniejących i budowę nowych zjazdów, a także usunięcie kolizji z siecią telekomunikacyjną i energetyczną. – Prawdopodobnie jeszcze w sierpniu położona zostanie nakładka asfaltowa. Całe zadanie powinno być zrealizowane do końca września br. – mówi Krzysztof Zieliński, wicedyrektor Powiatowego Zespołu Dróg w Sochaczewie.

Inwestycja warta jest ponad 2,6 mln zł i jest kolejną, na którą powiat sochaczewski otrzymał rządowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. W tym przypadku wynosi ono 80 procent środków, resztą kosztów podzieliły się samorządy powiatowy i miejski. – Gruntowna przebudowa ulicy Głowackiego stanowi następny efekt, to będziemy podkreślać, bardzo dobrej współpracy miasta i powiatu, a także wydatnej pomocy posła Macieja Małeckiego. Nie tak dawno odebraliśmy inwestycję związaną z modernizacją trzeciego odcinka ul. Trojanowskiej w Sochaczewie, na którą również otrzymaliśmy rządowe wsparcie. Niebawem i ulica Głowackiego zmieni swe oblicze, a mieszkańcy będą mogli cieszyć się z kolejnej wyremontowanej, dobrej jakościowo i co najważniejsze, bezpiecznej drogi – mówi Jolanta Gonta, starosta sochaczewski.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz