Trwa spis powszechny

spis
Reklamy

SOCHACZEW Od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.  W związku z tym przypominamy, że każda osoba mieszkająca w Polsce niezależnie od posiadanego obywatelstwa czy wieku jest zobowiązana do udziału w spisie. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni. Pamiętajmy również o tym, że spis odbywa się za pomocą samospisu internetowego. Aplikacja spisowa jest dostępna od 1 kwietnia na stronie https://spis.gov.pl/. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Natomiast jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza. Jego tożsamość będziemy mogli zweryfikować dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99. Nie możemy mu odmówić udzielenia odpowiedzi. Z tego względu warto spisać się samodzielnie przez Internet odpowiednio wcześniej w dogodnym dla nas terminie.

Dlatego dla osób, które nie mają komputera lub internetu w Urzędzie Miejskim w Sochaczewie od poniedziałku – 12 kwietnia – uruchomione zostanie  specjalnie stanowisko komputerowe z dostępem do sieci internetowej.

opr.es

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz