Trenując pomogli Mai.

TERESIN Joanna Kosiorek i Ryszard Niedźwiedzki, niezwykle zaangażowani w pomoc dla Mai Kapłon nauczyciele wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Szymanowie, zrealizowali fantastyczne przedsięwzięcie. Byli pomysłodawcami wystawienia na licytację treningu i kolacji z Andrzejem Supronem, z której dochód został przeznaczony na rzecz leczenia Mai. Ostatecznie wygrały trzy najwyższe oferty, a w sumie udało się zebrać blisko 2 tysiące złotych.

W efekcie, 25 lutego w hali sportowej GOSiR w Teresinie zajęcia ogólnorozwojowe z elementami zapasów dla trzech zwycięzców oraz zawodników LKS Mazowsze zgodnie z planem poprowadził trzynastokrotny mistrz Polski w zapasach, dwukrotny mistrz Europy, mistrz świata i srebrny medalista olimpijski Andrzej Supron.

My, sportowcy zawsze staramy się dostrzegać tych, którzy potrzebują życzliwej dłoni. Bardzo się cieszę, że Ryszard Niedźwiedzki zaproponował mi, abym włączył się do akcji pomocy Mai jako mistrz sportu. Rzeczywiście tym mistrzem jestem i nikt nigdy ze sportowych annałów mnie nie wymaże. Cieszę się, że swoją osobą mogę wspierać tę niezwykle ważną inicjatywę. Mam nadzieję, że uda mi się spotkać i porozmawiać z Mają. Być może razem zaśpiewamy. Na pewno byłby z nas oryginalny duet! – powiedział zadowolony olimpijczyk z Moskwy. W treningu poprowadzonym przez zaproszoną gwiazdę oraz trenerów – Sławomira Rogozińskiego i Artura Albinowskiego – udział wzięło kilkunastu młodych adeptów sztuki zapaśniczej. A potem wszyscy zaproszeni zjedli wspólną kolację w Ośrodku Szkoleniowo-Hotelowym „Leśne Zacisze”.

Marcin Odolczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz