Trebunie Tutki i Trzej Królowie.

Już 6 stycznia spotykamy się w corocznym Orszaku Trzech Króli. Tradycyjnie będzie się on składał z trzech grup, które promieniście ruszą w kierunku skrzyżowania ulic 1 Maja i Warszawskiej. Wydarzenie zakończy koncert zespołu Trebunie Tutki w kościele św. Wawrzyńca.

Na godz. 14:50 zaplanowano zbiórki: przy budynku poczty (Orszak Europejski Króla Kacpra), przy skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Poprzeczną (Orszak Azjatycki Króla Melchiora) oraz przy skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i ul. Narutowicza (Orszak Afrykański Króla Baltazara). Punktualnie o godz. 15:00 promieniście ruszą one w kierunku skrzyżowania przy kramnicach miejskich. Tam odbędzie się oficjalne rozpoczęcie Orszaku, który uda się w kierunku kościoła św. Wawrzyńca. Koncert bożonarodzeniowy Trebunich Tutek (godz. 15:30) poprzedzi złożenie darów przez mędrców ora zawierzenie Bogu ojczyzny, miasta i Kościoła.

TREBUNIE-TUTKI

to zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m.in. Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i Japonii. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony  muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo  i awangardowe  podejście do swojego dziedzictwa. Trebunie-Tutki jako pierwszy zespół  z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej. 6 stycznia będziemy mogli kolejny raz posłuchać muzyków w Sochaczewie. Poprzednio byli gośćmi II Festiwalu Folklorystycznego, gdzie zostali entuzjastycznie przyjęci przez naszą publiczność.

sochaczew.pl

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz