To był trudny rok.

fot.pixabay

RĘBOWO Jak co roku strażacy z OSP w Rębowie podsumowali miniony rok, który był wyjątkowo dla nich pracowity. W 2020 roku uczestniczyli w 48 interwencjach ratowniczo-gaśniczych. Do tego wykonali kilkanaście wyjazdów w związku z pandemią oraz byli w dyspozycji Urzędu Miasta i Gminy Wyszogród.

Według statystyk OSP w Rębowie zajęło pierwsze miejsce w powiecie płockim ze wszystkich jednostek nie należących do Krajowego Rejestru Ratowniczo-Gaśniczego pod względem działań ratowniczych, a 37 miejsce w województwie mazowieckim – pod względem wyjazdów. To bardzo dobry wynik, jak na tak małą jednostkę, i świadczy o wielkim oddaniu i pracy ochotników z Rębowa.

W 2020 roku dla OSP zakupiono m.in. samochód GBA star 244L, dwa aparaty ODO, narzędzie burzące Halligan, nosze ortopedyczne i płachtowe, miernik gazowy, pachołki, węże, nakładkę pianową, sito kominowe, rękawice żaroodporne. Dodatkowo przeprowadzono termomodernizację garaży. W sumie na te działania wydatkowano około 41 tysięcy złotych. Strażacy uczestniczyli w akcjach charytatywnych – zbierali korki i sprzedawali kalendarze na rzecz chorej dziewczynki.

BN

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz