Terytorialsi wspierają pogotowie.

Fot.: Marlena Rosłaniec

Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej będą wspierać przyszpitalne stacje karetek pogotowia najpierw w Płocku i Sochaczewie, a później w kolejnych miastach.

Warunki transportu chorych i osób podejrzanych o zakażenie SARS-CoV, powinny zapewniać minimalizację ryzyka przenoszenia wirusa na personel i elementy wyposażenia pojazdu, dlatego niezbędne jest dekontaminowanie karetek pogotowia po każdorazowym użyciu ich.

W usprawnieniu tego procesu pomogą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Terytorialsi z 64 batalionu lekkiej piechoty w Płocku, 31 października odbyli szkolenie w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. Żołnierze będą obsługiwali namiotowe stanowiska dekontaminacji karetek pogotowia, czyli miejsca przeznaczone do szybkiej i skutecznej dekontaminacji karetek.

Żołnierze WOT odbywają obecnie szkolenia w jednostkach wojskowych, które są ukierunkowane na nabycie kompetencji, które zostaną wykorzystane w działaniach przeciwkryzysowych. Są to szkolenia medyczne, przeciwepidemiologiczne, ale też topografii wojskowej na potrzeby zwiększonego zaangażowania w monitoring kwarantanny. Przeglądowi i uzupełnieniu jest też poddawane całe wyposażenie medyczne, w tym to wydane na żołnierzy OT – plecaki medyczne.

opr. atu

Fot.: Marlena Rosłaniec

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz