Termowizor pulsar w sochaczewskiej komendzie.

Reklamy
Sochaczewscy policjanci otrzymali ogromną pomoc w poszukiwaniu zaginionych osób. Sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Pan Maciej Małecki i prezes spółki ENERGOP Pan Paweł Łapa, przekazali dzisiaj na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie insp. Michała Safjańskiego i Przewodniczącego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy KPP w Sochaczewie Łukasza Wittana nowoczesny termowizor marki Pulsar. Kamerę termowizyjną otrzymali również sochaczewscy strażacy.

Sprzęt podarowała spółka ENERGOP, która ma swoją siedzibę w Sochaczewie. Podczas przekazania termowizora, Pan Maciej Małecki podkreślił, że sprzęt który trafił do sochaczewskiej komendy, będzie pomagał w ochronie życia i zdrowia mieszkańców całego powiatu. Przekazanie urządzenia na ręce mundurowych to również docenienie ciężkiej służby policjantów, którym nie brakuje serca do pomocy, ale potrzeba nieraz wsparcia technicznego. Dziękował również prezesowi zarządu i Pani Selenie Majcher, którzy zaangażowali się w pomoc policji i straży pożarnej.

Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie insp. Michał Safjański podziękował Maciejowi Małeckiemu, Pawłowi Łapie i Łukaszowi Wittanowi za przekazanie sprzętu, który jest bardzo przydatny, a jego możliwości policjanci poznali podczas trudnych poszukiwań kobiety, która zaginęła w Puszczy Kampinoskiej. Mamy nadzieję, że kamera termowizyjna pomoże nam szybko odnaleźć zaginioną osobę i uratować ludzkie zdrowie i życie.

Termowizor, który będzie wspierał działania sochaczewskich policjantów, wykorzystywany jest do obserwacji nocnych i dziennych w różnych warunkach środowiskowych. Urządzenie dobrze radzi sobie podczas mgły, deszczu czy zadymieniu. Poszukiwane obiekty mogą być wykrywane nawet przez zarośla czy żywopłoty.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz