Teresin w Złotej Setce.

fot. archiwum
Reklamy

TERESIN 66. miejsce w Polsce i 8. w województwie mazowieckim w kategorii gmin wiejskich. Taki wynik uzyskała Gmina Teresin w kolejnej odsłonie corocznego Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”. Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, w tym roku uroczystej gali jako takiej nie było. Wyniki ogłoszono online.

Od 16 lat redakcja „Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Zasady rankingu ustala niezależna Kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji „Rzeczpospolitej”.

Zgodnie z przyjętą przez Kapitułę metodologią, nasz ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania” – informują organizatorzy rankingu.

To nie pierwsze tego typu wyróżnienie dla gminy Teresin. W 2015 roku i w 2016 roku gmina sklasyfikowana została odpowiednio na 5 i 9 miejscu, ale w obu tych latach wygrywała klasyfikację wojewódzką wśród gmin wiejskich. W ubiegłym roku Teresin zajął 30 miejsce. W tegorocznej „Złotej setce” gmina uplasowała się w siódmej dziesiątce na 1537 gmin objętych rankingiem.

mo

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz