Telefoniczne wsparcie uczniów.

SZYMANÓW Obecna sytuacja związana z walką z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa i związane z tym odgórne decyzje związane z zastosowaniem się ściśle do konkretnych zaleceń, powodują, że życie stało się inne niż dotychczas.

Uczniowie pozostali w domach, nauka jest zdalna, co niejednokrotnie może mieć wpływ na psychikę młodego człowieka pozostającego wciąż w swoich czterech ścianach, ale też i na jego rodziców oraz opiekunów. Niestety, tak musimy na razie żyć, by zabezpieczyć się przed utratą zdrowia, a nawet życia. W związku z obecną sytuacją, naprzeciw ewentualnym potrzebom uczniów, rodziców i opiekunów wychodzi Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Szymanowie. Od 17 kwietnia uruchomiony został tu telefon, który daje możliwość kontaktu z pedagogiem szkolnym. Numer telefonu to 511 039 783. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 11.00.

Uczniowie, skorzystajcie z możliwości rozmowy telefonicznej, gdy na przykład odczuwacie lęk związany z obecną sytuacją epidemiologiczną, macie trudności z nauką na odległość, czujecie, że nikt Was nie rozumie, jesteście samotni, ale też w sytuacji, gdy macie problemy rodzinne, znajdujecie się w trudnej sytuacji, macie problem i nie wiecie, jak go rozwiązać, a także gdy chcecie podzielić się swoją radością, sukcesem, chcielibyście z kimś porozmawiać, chcielibyście pomóc innym, nie wiecie w jaki sposób, czy macie ciekawe pomysły, którymi chcecie się podzielić” – czytamy na profilu szkoły.

Oferta pomocy skierowana jest także do rodziców: – Drodzy rodzice, zwróćcie się do pedagoga szkolnego, gdy niepokoi was zachowanie dziecka, chcecie porozmawiać o dziecku i relacjach z nim, macie pytania dotyczące wyników w nauce dziecka i jego funkcjonowania w szkole lub potrzebujecie wsparcia w procesie wychowania, macie pytania i nie wiecie, do kogo się z nimi zwrócić, szukacie pomocy, czy jesteście w trudnej sytuacji i nie wiecie, jak ją rozwiązać. Zachęcam do skorzystania z możliwości kontaktu telefonicznego – mówi Agata Dobrzyńska, pedagog szkolny.

Trzeba przyznać, że to bardzo ważna i świetna inicjatywa szkoły, szczególnie pedagoga, który wciąż jest gotów pomóc potrzebującym. Może więc warto skorzystać.

Marcin Odolczyk

Fot Pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz