Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości, ze względu na sytuacje epidemiczną, będą miały symboliczny charakter. Głównym punktem uroczystości będzie msza święta w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w parafii św. Wawrzyńca, która rozpocznie się o godz. 12.30.

Wcześniej, przedstawiciele władz samorządowych oddadzą hołd, składając kwiaty, przy sochaczewskich miejscach pamięci, przypominających bohaterów naszej „małej ojczyzny” . Delegacje położą wiązanki na grobach Ignacego Włodzimierza Garbolewskiego i majora Feliksa Kozubowskiego na cmentarzu parafialnym przy ul. Traugutta. Następnie udadzą się pod komendę sochaczewskiej straży pożarnej na ul. Staszica. Zatrzymają się przy tablicy upamiętniającej bohaterskich strażaków z 1918 roku. Kolejną wiązankę złożą pod popiersiem marszałka Józefa Piłsudskiego na skwerze przed komendą.

Kolejne miejsca pamięci, które zostaną godnie uczczone znajdują się w okolicach kościoła i sochaczewskiego rynku. Samorządowcy żłożą kwiaty pod tablicą, umieszczoną na frontowej ścianie budynku muzeum, upamiętniającą sochaczewskich bohaterów, ufundowaną przed dwoma laty z okacji okrągłej setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Ostatnie wiązanki spoczną pod 101-letnią figurą Chrystusa Zmartwychwstałego, znajdującą się przed wejściem do kościoła, przy ul. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczysta msza święta w środę 11 listopada rozpocznie się o 12:30.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz