Targowiska pod kluczem.

POWIAT W dniach 16-18 marca na terenach gmin powiatu sochaczewskiego zamknięte zostały targowiska. Nie wszyscy mieszkańcy gmin są z tego zadowoleni.

– Na targowisku u siebie kupowałam świeże owoce i warzywa. Teraz muszę po to jechać do Sochaczewa do marketu. Czy nie można było ograniczyć handlu do pewnych produktów i zostawić – pyta pani Iza, mieszkanka Kożuszek – Parceli, gdzie z powodu epidemii działalność rynku została zawieszona do odwołania.

Jednak od chwili ogłoszenia epidemii koronawirusa pani Iza boi się wyjść poza teren swego własnego gospodarstwa. Jak wspomina nawet nie wychodzi do wiejskiego sklepiku po chleb. Tak boi się zarażenia.

Jako pierwsze do odwołania zamknięte zostało już w poniedziałek, 16 marca targowisko gminne w Kozłowie Biskupim, jedno z największych na terenie powiatu sochaczewskiego.

– Taka decyzja została podjęta w związku z zakazem organizowania zgromadzeń ludności powyżej 50 osób. Stosujemy się ściśle do wytycznych premiera oraz wojewody mazowieckiego w sprawie koronowirusa. Na targowisku dziennie przewija się kilkaset osób. Stąd też nasza decyzja o jego zamknięciu – argumentuje Maciej Mońka, wójt gminy Nowa Sucha.

Na podobne zarządzenie powołuje się Urząd Gminy w Iłowie. Tu Jan Kraśniewski zaznaczył, że plac targowy w Iłowie zamknięty do odwołania ma być od środy, 18 marca.

Z kolei w gminie Brochów istniejący od prawie roku rynek działa normalnie. Urząd nie planuje jego zamknąć.

Na naszym rynku nie ma zbyt dużego ruchu. Jednak handel na targowisku samoczynnie wygasł. Jeszcze dziś rano pojawili się sprzedawcy z owocami i warzywami. Jednak po nie długim czasie odjechali. Nie było kupujących i uznali, ze nie ma sensu czekać na klientów. Na rynku u nas jest niewiele osób więc nie ma większego zagrożenia. Decyzja należy do sprzedawców i kujących, a tych nie ma – zaznacza pracownik Urzędu Gminy w Brochowie, dodając, że na razie nie ma przymiarek do zamknięcia targowiska.

Z kolei Targowisko Miejsko – Gminne w Wyszogrodzie od 14 marca do odwołania jest całkowicie zamknięte.

BN

fot.archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz