Targi Rolne na razie nie są odwołane.

fot. archiwum

W związku z zagrożeniem koronawirusem wiele imprez kulturalnych, jak i sportowych zostało odwołanych nie tylko na terenie naszego powiatu, ale w całym kraju. Tak stało się w przypadku kiermaszu wielkanocnego, który zaplanowany był na 5 kwietnia br. (Niedziela Palmowa) w Chabrowym Dworku.

W ostatnich dniach odbieramy dużą liczbę telefonów, głównie od wystawców, z zapytaniem o Mazowieckie Targi Rolne i Przedsiębiorczości, których organizację przewidujemy na 26 kwietnia w Sochaczewie. Czy się odbędą? Trudno w obecnej, tak dynamicznej sytuacji jednoznacznie nam określić i odpowiedzieć Państwu na to pytanie. Obecnie nie przewidujemy, aby Targi się nie odbyły, wystawcy dostarczają do urzędu Starostwa, tak drogą pocztową, jak i elektroniczną wypełnione formularze zgłoszeniowe. Prosimy jednak o wstrzymanie się z dokonaniem wpłaty za wynajmowaną powierzchnię. Ostateczna decyzja, odnośnie ewentualnego odwołania tej jednej z największych na Mazowszu imprez branżowych, zostanie podjęta na początku kwietnia. Jeśli podtrzymane będą decyzje rządu związane z ograniczeniem wszelkich grupowych zgromadzeń powyżej 50 osób – targi zostaną odwołane natychmiast.

Targi Rolne to nie impreza masowa, jednak przez cały dzień rotacyjnie plac – podczas jednej niedzieli – odwiedzają tysiące osób, a wystawcy z całym swym asortymentem przyjeżdżają z różnych zakątków Polski. Mając na względzie kwestie bezpieczeństwa i zdrowia, tak wystawców, jak odwiedzających to miejsce – decyzja co do dalszych losów sochaczewskich Targów Rolnych zostanie podjęta z pełną odpowiedzialnością i rozsądkiem, o czym niezwłocznie poinformujemy.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

fot.Starostwo Powiatowe Sochaczew

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz