Tablety trafiły do uczniów.

Złożony przez Gminę Teresin wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa uzyskał dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego w ramach grantu „Zdalna Szkoła”. 

Dzięki bardzo dobrze przygotowanemu wnioskowi, gmina pozyskała dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego dla szkół prowadzonych przez nasz samorząd. Urządzenia już w poniedziałek trafiły do 57 uczniów. Każdy tablet z fabrycznym oprogramowaniem wart jest około 1.000 złotych. Dodatkowo dołączono do niego półroczny pakiet mobilnego Internetu.

– Sprzęt ten będzie wspomagał edukację on-line, która od połowy marca jest realizowana w naszych szkołach. Wesprzemy w ten sposób najbardziej potrzebujące rodziny – informuje pełnomocnik wójta ds. oświaty Bogusław Bęzel.

Tablety nie są prezentem od władz samorządowych dla poszczególnych uczniów. Ich właścicielem pozostaje Gmina Teresin, która poprzez dyrektorów szkół użyczyła je tym rodzinom, które były wyłączone ze zdalnej edukacji. Po zakończeniu epidemii koronawirusa, sprzęt wróci do placówek oświatowych, gdzie będzie służył do celów dydaktycznych. Z pewnością wzbogaci i uatrakcyjni zajęcia edukacyjne.

UG Teresin

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz