SZYJĄ MASECZKI DLA SOCHACZEWSKIEGO SZPITALA.

Apel sochaczewskiego szpitala o maseczki ochronne, nawet te wykonane własnoręcznie, nie pozostał bez echa. W szycie zaangażowali się członkowie IPA Region Sochaczew, policjanci, ich rodziny, znajomi, a także osoby, które dowiedziały się o akcji i chcą pomóc. W poniedziałek do szpitala trafiło pół tysiąca masek, a prace nad wykonaniem pozostałych, cały czas trwają.

W ubiegłym tygodniu sochaczewski szpital apelował o maseczki i odzież ochronną. Na odzew nie trzeba było długo czekać. IPA Region Sochaczew kupiła materiał, z którego można wykonać maski. IPA jest skrótem od International Police Association czyli Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji, które zrzesza ponad 350 tys. członków z różnych krajów. Hasłem przewodnim stowarzyszenia jest zapisane w języku esperanto „SERVO PER AMIKECO”, co oznacza „SŁUŻYĆ POPRZEZ PRZYJAŹŃ”. Koło prośby szpitala IPA Region Sochaczew nie mogło przejść obojętnie i kierując się ideą stowarzyszenia, zapadła szybka decyzja, że należy pomóc.

W szycie zaangażowali się członkowie stowarzyszenia, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie i posterunków, ich rodziny oraz znajomi. Włączają się także inne osoby, które dowiedziały się o akcji. Prace nad wykonaniem masek odbywają się w czasie wolnym od służby, pracy i innych obowiązków.

Z zakupionego materiału można wykonać kilka tysięcy masek. Do szpitala dostarczono już pierwszą partię. Po dokładnej sterylizacji, będą wykorzystywane przez lekarzy, pielęgniarki, ratowników i pracowników szpitala. Te maseczki co prawda nie chronią przed groźnymi wirusami, ale mogą być wykorzystywane przez personel medyczny do wielu innych czynności, które nie wymagają stosowania specjalistycznych masek ochronnych.

W poniedziałek, przewodniczący IPA Region Sochaczew podinsp. Paweł Dubielecki, przekazał dyrektor ds. pielęgniarstwa Wiesławie Załuskiej pół tysiąca sześciowarstwowych, samodzielnie wykonanych masek ochronnych.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz