Szpital wznawia przyjęcia.

Jak informuje dr n. med. Feliks Orchowski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, pracownia radiologii wznowiła wykonywanie badań tomograficznych u pacjentów. Przyjęcia wznowił także oddział internistyczno-kardiologiczny. Przyjęcia pacjentów prowadzone są również na oddziale chirurgii ogólnej.

Jednocześnie dodajmy, że operacje wykonywane są na bieżąco. Także przez cały czas przeprowadzane są porody. Ze względów proceduralnych nie ma natomiast możliwości odbywania porodów rodzinnych.

Jeśli chodzi o poradnie psychiatryczne to prowadzone są jedynie konsultacje ambulatoryjne.

Oddział stomatologii prowadzi leczenie dentystyczne na bieżąco.

W najbliższym czasie wznowią działalność poradnie specjalistyczne, nie tylko w formie tele-porad. Co ważne, rejestratorki szpitala będą kontaktować się z pacjentami w celu ustalenia nowego terminu wizyty. Przy okazji warto dodać, iż szpital sukcesywnie wykonuje pracownikom oraz pacjentom testy PCR w kierunku SARS-CoV-2.

Jak informuje dyrekcja szpitala, w procedurach dekontaminacyjnych cały czas wykorzystywane są sfinansowane przez PKN Orlen SA profesjonalne urządzenia do walki z epidemią koronawirusa. Zakupiony system do dekontaminacji pomieszczeń i aparatury medycznej gwarantuje najwyższy poziom redukcji mikroorganizmów patogennych. W szpitalu odbyło się szkolenie personelu i obecnie po dezynfekcji powierzchni i ozonowaniu odbywa się w oddziale wewnętrzno-kardiologicznym proces tak zwanego zamgławiania. Dekontaminacja jest przeprowadzana przy wykorzystaniu 12% nadtlenku wodoru (H2O2) pozwalającego osiągnąć 6 log w redukcji Geobacillus Stearothermophilus 106 i SAL 10-6, zapewniając tym samym najwyższy poziom bezpieczeństwa mikrobiologicznego i porównywany do procesu sterylizacji.

Przebieg poszczególnych faz jest sterowany i monitorowany przez nasz personel oraz dodatkowo przez samo urządzenie. Przeznaczone do dekontaminacji pomieszczenie jest wypełniane H2O2 do momentu osiągnięcia stężenia biobójczego. W czasie fazy biodekontaminacji system utrzymuje nadtlenek wodoru w formie suchej mgły, dzięki czemu maksymalizowana jest skuteczność w danym otoczeniu.

Zastosowanie procesu chroni pacjentów i personel przed skażeniami biologicznymi, ponieważ wykorzystywana technologia oddziałuje na mikroorganizmy, które są niszczone przez wolne rodniki. Metodę tą cechuje najszersze spektrum aktywności wirusobójczej, bakteriobójczej, grzybobójczej i sporobójczej. Bardzo dziękujemy PKN Orlen SA za zakupiony system do dekontaminacji.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz