Szpital w Sochaczewie poszukuje pracowników.

fot. archiwum

Sytuacja kadrowa w Szpitalu zaczyna być bardzo trudna – przede wszystkim są nakładane izolacje i kwarantanny na personel Szpitala, ale również pracownicy korzystają ze zwolnień lekarskich.

Możemy mieć poważne problemy z zapewnieniem odpowiedniej liczby osób do opieki nad pacjentami. W tej chwili na przykład wszystkie łóżka w Oddziale Wewnętrznym są zajęte, w tym pacjentów chorych na COVID-19, a sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Szpital Powiatowy w Sochaczewie zwraca się z apelem do osób chcących pomóc w opiece nad pacjentami i zatrudnić się w szpitalu lub podjąć pracę na zasadzie wolontariatu. Największy deficyt kadr jest obecnie w personelu salowych i sanitariuszy, ale także dramatycznie zaczyna brakować pielęgniarek.

Codziennie odnotowujemy coraz większą liczbę pacjentów potrzebujących naszej pomocy. Równocześnie personel Szpitala jest w obowiązku izolacji, kwarantanny lub przebywa na zwolnieniach lekarskich. Absencja personelu spowodowała duże problemy w możliwości zapewnienia zwiększonego zapotrzebowania na opiekę dla mieszkańców powiatu sochaczewskiego.

Z naszej strony dokładamy wszelkich starań, żeby zachować ciągłość pracy oddziałów szpitalnych, jednakże sytuacja wymaga zwiększenia kadr. Zwracamy się z w szczególności z apelem do osób, które straciły pracę, świadczą prace zdalną, ale również osób wykonujących zawody medyczne, czy też studentów różnych uczelni, w tym szkół medycznych, ponieważ potrzebujemy wsparcia w każdy dzień tygodnia, zarówno na dyżurach w dzień, jak również w nocy.

Osoby, które zdecydują się na podjęcie tego wyzwania i wsparcie Szpitala w tak trudnych czasach walki z pandemią, prosimy o przesyłanie swoich aplikacji z danymi kontaktowymi, CV oraz akcesu w jakiej formie oraz czasie mogliby podjąć się tego zadania na adres mail kadry@szpitalsochaczew.pl

Wiesława Załuska

Szpital Powiatowy w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz