Szpital Powiatowy dziekuje wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w pomoc do walki z epidemią koronawirusa.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Sochaczewie składa podziękowania wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w pomoc i przygotowanie Szpitala do walki z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Codziennie możemy liczyć na wsparcie we wszystkich działaniach Pani Starosty Jolanty Gonty oraz władz powiatu, a skoordynowanie realizacji zadań wszystkich służb w powiecie sochaczewskim przełożyło się na to, że Szpital może sprawnie realizować swoje zadania.

Dziękujemy za wzorową współpracę ze strony wszystkich służb, a przede wszystkim Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i dyrektor Beacie Fergińskiej, sochaczewskiej Straży Pożarnej za rozłożenie namiotu przed Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i wsparcie Policji.

Ogromne podziękowania należą się personelowi Szpitala, który w tak trudnych chwilach próby stanął na wysokości zadania. Placówka została wyznaczona do pozostawania w pełnej gotowości epidemicznej do udzielania świadczeń zdrowotnych i jesteśmy przygotowani do realizacji tych zadań. Od ponad dwóch tygodni transportujemy pacjentów z podejrzeniem COVID-19 z terenu północno-zachodniego Mazowsza do Szpitali Zakaźnych w Warszawie. Lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, technicy, sanitariusze i salowe, kierowcy, personel administracji i techniczny – wszyscy pracownicy Szpitala, bardzo ciężko pracują, żeby organizować i realizować opiekę nad mieszkańcami powiatu. Kilkukrotnie przeżywaliśmy już stresowe sytuacje konieczności zawieszania działalności SOR i NiŚOZ oraz dekontaminacji pomieszczeń i pozostawania w oczekiwaniu na wynik badania pacjenta i personelu, czy nie ulegli oni już zakażeniu.

Jesteśmy jednym z ostatnich bastionów na Mazowszu wolnym od rozpoznanego koronawirusa. Tym niemniej wiemy, że przed nami mogą się szybko pojawić te, najcięższe chwile walki o życie osób ewentualnie zarażonych z naszego terenu. Dlatego szczególne podziękowania przesyłamy dla wszystkich osób i instytucji, które nam pomagają. Dzięki temu mogliśmy szybko zakupić płyn dezynfekcyjny z Orlen SA oraz liczymy na pomoc w tym zakresie zakładów Boryszew SA oraz KGHM.

Zrodziły się również społeczne ruchy szycia maseczek ochronnych. Tutaj, wyrazy uznania zarówno dla naszego personelu, jak również bezpłatnego przekazania przez Pana Jerzego Kaczora profesjonalnie uszytych masek i kombinezonów ochronnych przez firmę Aljeka, inicjatywę Koleżanek i Kolegów Policjantów na czele z Pawłem Dubieleckim oraz wszystkich innych osób, które pozostają anonimowe, a szyją dla nas maseczki. Dziękujemy również Warsztatom Terapii Zajęciowej w Sochaczewie za pożyczenie maszyny do szycia, co umożliwia nam pozyskiwanie większej liczby masek szytych przez pielęgniarki i personel Szpitala. Dziękujemy także World Media i Pani Beacie Wasilewskiej za przekazanie rękawiczek jednorazowych, natomiast Przychodni Weterynaryjnej „Trojanów/VetPlanet” za profesjonalne kombinezony typu Tyvec.

Dziękujemy również firmom, które dbają o nasz personel medyczny, żeby nie był głodny na dyżurach, a szczególnie Piekarni i Pani Wiolecie Gzik za słodkie bułki, Baru „Sajgon” za posiłek za symboliczne 1 zł oraz Pizzerii „Atmosfera” za dokarmianie personelu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Jesteśmy wdzięczni za wszelką pomoc i wsparcie – dziękujemy!

Doceniając i szanując Państwa pomoc i wysiłek apelujemy:

My zostaliśmy w Szpitalu dla Was, Wy zostańcie dla nas w domach‼️

Szpital Powiatowy w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz