Szpital na pełnych obrotach.

W okresie zamrożenia na skutek panującego zagrożenia rozprzestrzeniania się COVID-19 zdecydowana większość polskich szpitali ograniczyła przyjęcia pacjentów. Teraz to się zmienia.
– Od 4 września powracamy do finansowania usług medycznych zgodnie z wykonanymi procedurami. W związku z tym można korzystać z usług medycznych w naszej placówce praktycznie we wszystkich zakresach – informuje lekarz Robert Skowronek, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w sochaczewskim szpitalu powiatowym – Odmroziliśmy działanie szkoły rodzenia, wprowadzamy znieczulenia porodów oraz wróciliśmy do porodów rodzinnych, zachęcamy do skorzystania – dodaje.
Pracownie Rentgenowska, Mammograficzna i Tomografii Komputerowej też pracują normalnie, oczywiście z zachowaniem reguł sanitarnych. Szpital wykonuje badania w ramach skierowań na NFZ, jak i badania odpłatne. Do poprzedniej działalności wracają też działy rehabilitacji oraz gabinety stomatologiczne. – Zachęcamy również pacjentów do korzystania z usług Naszej Poradni Podstawowej Opieki Medycznej, gdzie większość porad odbywa się normalnie, a nie drogą elektroniczną, jak u konkurencji – wyjaśnia lek. Robert Skowronek. To dobra informacja dla mieszkańców powiatu, szpital mimo stanu pandemii znów funkcjonuje na pełnych obrotach.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz