Szpital bez karetki.

Reklamy

SOCHACZEW Jedna z dwóch karetek covidowych szpitala powiatowego w Sochaczewie, została w zeszłym tygodniu całkowicie zniszczona w wypadku samochodowym. Doszło do niego podczas przewozu pacjentki z Sochaczewa do Warszawy. Nas szczęście chora nie ucierpiała w wyniku kolizji.

Jednak zniszczenie karetki utrudniło prace szpitala, który do swoje dyspozycji ma obecnie jedynie starą, będącą w bardzo złym, stanie karetkę. Samochód już dawno powinien być wycofany z użytku. Ale teraz nie ma innego wyjścia, ponieważ tylko dzięki niemu można dotrzeć do chorych na koronawirusa, którzy wymagają pomocy.

Tymczasem szpitala nie stać na zakup nowego pojazdu. Dlatego dyrektor  Robert Skowronek, dyrektor Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, zwrócił się o z apelem o wsparcie w jej zakupie.

Chciałbym się zwrócić do wszystkich, którzy mogliby nam w tej sytuacji pomóc, a dysponują takim samochodem lub środkami finansowymi, które mogliby przekazać naszemu szpitalowi na zakup karetki” – apeluje Robert Skowronek.

Okazuje się, że na odzew nie trzeba było długo czekać. Jak wynika z naszych informacji na apel odpowiedział samorząd województwa mazowieckiego, którzy zadeklarował zakupu nowej karetki dla sochaczewskiego szpitala.

opr. atu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz