Szkoła Gigantów Programowania zaprasza.

Szkoła Gigantów Programowania zaprasza wszystkich uczniów oraz ich rodziców do wzięcia udziału w programie  „Szkoła z Gigantami”, czyli  darmowych lekcjach programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Program połączony jest z akcją  „Bezpieczny Internet ONLINE” –  warsztatami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z sieci, nad którymi honorowy patronat objęło Ministerstwa Cyfryzacji.

„Szkoła z Gigantami” to cykl 5 zajęć online w formie webinaru, które szkoły mogą zaproponować uczniom  w ramach lekcji informatyki lub dodatkowych zajęć pozaszkolnych.  Pierwsze 4 lekcje to praktyczne warsztaty z programowania w języku Scratch lub Python. Ostatnie zajęcia natomiast poświęcone będą bezpiecznemu korzystaniu z Internetu.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne i podzielone są na  2 grupy wiekowe (9-12 lat oraz 13-18 lat), dla których program został specjalnie dopasowany. Warsztaty będą prowadzone w formie webinaru. Każde spotkanie trwa  2 godziny lekcyjne (1,5 h).

 Szczegółowe informacje na temat warsztatów (linki poniżej):

Szkoła z Gigantami – warsztaty online z programowania w Scratchu (9-12 ?lat)

Szkoła z Gigantami – warsztaty online z programowania w Pythonie ( 13-18 lat)

Projekt organizowany jest przez szkołę  Giganci Programowania, oferująca od ponad 5 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści oraz specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz