Szerszenie atakują.

Fot. Janusz Szostak
Reklamy

SOCHACZEW Od początku maja do chwili obecnej kilkanaście razy strażacy interweniowali w sprawie usuwania gniazd owadów – os, pszczół i szerszeni.

W ciągu tygodnia jesteśmy wzywani kilka razy, ale nie na wszystkie wezwania jeździmy. Udajemy się tylko tam, gdzie istnieje duże skupisko ludzi, głównie dzieci, lub są osoby niepełnosprawne. Usuwamy więc głównie skupiska i gniazda owadów przy szkołach, przedszkolach, placach zabaw i budynkach użyteczności publicznej. Reagujemy tam, gdzie istnieje zagrożenie dla zdrowia i życia – mówi Rafał Krupa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

Gniazda przeważnie liczą od kilkudziesięciu do kilkaset sztuk owadów. Najczęściej ulokowane są na poddaszach, strychach i przy dachach. Jak dodaje Rafał Krupa, nie są zdejmowane gniazda os, pszczół czy szerszeni w gospodarstwach. W tym przypadku likwidować je muszą sami gospodarze.

Jeździmy tam, gdzie to jest naprawdę niebezpieczne dla człowieka. Nie możemy jeździć do każdego, bo wtedy tylko to musielibyśmy robić – dodaje rzecznik straży.

Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz