Szczepionka na COVID-19 – Adam Niedzielski: myślę, że będzie w styczniu.

fot.pixabay
– Myślę, że gdzieś w połowie stycznia szczepionki przeciw koronawirusowi mogą realnie przyjeżdżać do Polski – mówi w najnowszym wywiadzie minister zdrowia. Adam Niedzielski Ujawnił także szczegóły powrotu dzieci do szkół, a także kiedy zapadnie decyzja ws. otwarcia restauracji.
– Myślę, że gdzieś w połowie stycznia te szczepionki mogą realnie przyjeżdżać do Polski. (…). To jest uzależnione m.in. od Europejskiej Komisji ds. Leków – powiedział w RMF FM minister zdrowia. Adam Niedzielski dodał, że pierwsze posiedzenie komisji w tej sprawie wyznaczono na 29 grudnia.

Według ministra zdrowia ferie zimowe to „ostatni akt odpowiedzialności przed szczepieniami”. – To będzie kluczowe z punktu widzenia zarządzania pandemią. Najważniejszym celem nie jest przywracanie normalności w czasie ferii. Wolałbym, żeby to był powrót dzieci do szkół – dodał Adam Niedzielski.

Minister zdrowia oszacował, że od 18 stycznia „na 90 proc.” uczniowie klas 1-3 wrócą do szkoły. – To najbardziej optymistyczny scenariusz, ale ja nie lubię tworzyć prognoz, bo pandemia lubi nas zaskakiwać. Cały czas będziemy patrzeć na liczbę zakażeń i analizować różne rozwiązania – dodał.

Podczas rozmowy padły także pytania o otwieranie innych branż – hotelarskiej, gastronomicznej oraz sportowej. Minister zapewniał, że jest świadomy sytuacji w gospodarce, ale najważniejsze jest zdrowie Polaków. – Tutaj znowu będą kluczowe ferie i nasze zachowanie podczas tego okresu. Jeśli obecne trendy się utrzymają i będą odpowiednie wskaźniki dziennej liczby zakażeń, to myślę, że po feriach będą zapadały kluczowe decyzje – dodał.

źródło: wp.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz