Szczepionek brak.

fot.pixabay
Reklamy

W tym roku szczepionki przeciw grypie cieszą się tak dużym zainteresowaniem.  Wiele aptek prowadzi zapisy chętnych i gdy otrzyma kilkanaście ampułek, tego samego dnia preparat znika z aptecznych lodówek. Na ich brak również skarżą się też hurtownie leków.

Państwowy Zakład Higieny przekonuje, iż warto się szczepić, ponieważ grypa jest ostrą chorobą zakaźną, atakuje drogi oddechowe, ułatwia rozwój infekcji bakteryjnych, wywołuje ból gardła, dreszcze, bóle mięśniowo-stawowe.

Na zachorowanie szczególnie narażone są osoby starsze, dlatego od lat sochaczewski ratusz organizuje jesienią akcję darmowych szczepień obejmującą kilkuset seniorów w wieku 60+. Przetarg na dostawę 500 ampułek ogłoszono w sierpniu, a na początku września dokonano jednej istotnej zmiany – zamiast 500 sztuk ratusz zażądał dostawy 1000 dawek. Jednocześnie firmom zainteresowanym kontraktem dano więcej czasu na złożenie ofert, aż do 17 września. Niestety nie zgłosił się żaden oferent, zatem decyzją burmistrza ogłoszono powtórne postępowanie w tej sprawie. Na oferty czekano do 1 października, ale i tym razem nie wpłynęła żadna oferta.

– Nie poddajemy się i nadal liczymy, że uda się sfinalizować transakcję. Do wszystkich sochaczewskich aptek przesłaliśmy pismo burmistrza z prośbą o informację, gdyby w ich ofercie lub w hurtowni preparatów medycznych pojawiła się szczepionka, nawet w ilości mniejszej niż tysiąc sztuk. Podejmiemy wówczas rozmowy, by akcja szczepień jednak się w tym roku odbyła – zapewnia Joanna Kamińska naczelnik wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Urzędu Miejskiego.

opr. red

fot. pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz