Świętowały kolorowo i wesoło.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłowie odbyła się 25 maja wielka feta z okazji Dnia Matki. Zaproszone były na nią panie z gminy Iłów. Była nie tylko uczta artystyczna, ale też niespodzianki kulinarne przygotowane własnoręcznie przez panie z biblioteki.
Na początku były życzenia dla Mam oraz dwa wiersze w wykonaniu znanej wszystkim pani Wandy Ligas, która na tę okoliczność specjalnie je napisała.
Muzyczną oprawę zapewniły gościnne występy zespołu Dens Banki  z Młodzieszyna, który został na tę uroczystość zaproszony. Założycielem i jego koordynatorem jest pan Mariusz Chaber, który równocześnie występuje z paniami jako wokalista, akompaniator oraz prowadzący zespół.
Repertuar Dens Babek  stanowią piosenki znane i lubiane. Występ okazał się miłym zaskoczeniem dla gości. Na początku, jak na takie święto przystało, zespól wykonał
wzruszające i piękne piosenki o matce. Potem, gdy tempo piosenek zaczęło przyspieszać grupa wokalna pokazała cały swój profesjonalizm i kunszt wykonywanych utworów, kończąc na muzyce góralskiej, która podgrzała atmosferę spotkania. Bisom nie było końca. Jednym słowem był to wspaniały koncert, który został nagrodzony gromkimi brawami.
Tradycyjnie spotkanie zakończyło się na słodko czyli ciastem własnego wypieku, na które zawsze mogą liczyć przybywający goście, owocami, kawą i herbata. Biblioteka bardzo serdecznie dziękuje wszystkim mamom, które przybyły na swoje święto, a pani Małgorzacie Hetman – dyrektorce GOK w Młodzieszynie obecnej na uroczystości oraz zespołowi Dens Babek za możliwość artystycznych doznań.
Odkąd po remoncie mamy pomieszczenie na górze coraz więcej możemy organizować takich imprez i wieczorów. Staram się, by choć raz w miesiącu coś się u nas działo. Co prawda to sporo przygotowań, a zwłaszcza w maju było sporo imprez, to jednak urządzamy je, gdyż cieszą się one wielkim powodzeniem – mówi Elżbieta Idźkowska, kierownik GBP w Iłowie.
BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz