Święto Konstytucji 3 Maja – tegoroczne obchody.

W mocno ograniczonym zakresie spowodowanym pandemią, ale z wdzięczną pamięcią o tym ważnym dniu, odbędą się w Sochaczewie obchody święta Konstytucji 3 Maja. Przypadają one w najbliższą niedzielę.

Pamięć o 229 rocznicy podjęcia Ustawy Rządowej władze miasta uczczą o godz. 12.00 na placu Kościuszki podniesieniem flagi państwowej na maszt. Odbędzie się to przy akompaniamencie hejnału Sochaczewa odegranego przez trębacza z okna Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Budynek muzeum zostanie na ten dzień odświętnie udekorowany barwami narodowymi. Ta część obchodów będzie transmitowana na fanpagu muzeum ziemi sochaczewskiej na facebooku.

Na godz. 17.45 zaplanowano złożenie kwiatów pod stuletnią figurą Chrystusa Zmartwychwstałego, pomnika będącego pamiątką niepodległościowych zmagań sochaczewian. 15 minut później rozpocznie się Msza Święta w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele Matki Bożej Różańcowej w parafii św. Wawrzyńca, przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Ze względu na zakaz gromadzenia się, w imieniu wszystkich mieszkańców Sochaczewa w uroczystościach wezmą udział jedynie reprezentanci samorządu. Przypominamy także, że zgodnie z zaleceniami rządowymi wiążącymi maksymalną liczbę wiernych z powierzchnią świątyni, w mszach świętych w kościele św. Wawrzyńca może brać udział jednocześnie nie więcej niż 60 osób.

Zachęcamy jednocześnie do lektury artykułu Radosława Jarosińskiego, pracownika sochaczewskiego muzeum, „O obchodach święta Konstytucja 3 Maja w dawnym Sochaczewie”.

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz