„Święta tuż, tuż”.

Reklamy

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.

Okres przedświąteczny to w każdym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt. I tak było w Przedszkolu Samorządowym w Iłowie. Nauczycielki na różne sposoby przekazywały dzieciom znajomość bożonarodzeniowych tradycji i obyczajów.

Przygotowania ruszyły pełną parą na początku grudnia. Sygnałem zbliżających się świąt jest pierwsza okazja do obdarowywania się prezentami. I tak w nasze progi 6 grudnia zawitał gość – Św. Mikołaj, który dla każdego dziecka miał drobny upominek. Tego dnia dla dzieci coś słodkiego miał także Wójt Gminy Iłów.

Choinka, prezenty, Mikołaj to główne motywy grudniowych prac plastycznych. Przedszkolaki wykonują świąteczne ozdoby – łańcuchy, bombki, proste stroiki.

Święta w przedszkolu to jednak nie tylko prace plastyczne. Dzieci uczą się śpiewać tradycyjne kolędy, jak również piosenki o tematyce zimowo-świątecznej.

Dzieci włączyły się także do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Razem na Święta”. Przygotowały piękne kartki świąteczne, które zostaną przekazane do osób samotnych, chorych, potrzebujących z terenu naszej gminy. Dzieci, które przygotowały prace wzięły także udział w przedszkolnym konkursie plastycznym „Kartka świąteczna”.

Jasełka to duże wydarzenie, do którego dzieci przygotowują się przez cały grudzień. Pomimo braku możliwości spotkania się wspólnego z rodzicami dzieci przygotowały jasełka w wersji on-line pt. „Co za wiadomość”. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do Dzieciątka Jezus przybyli również: przedszkolaki, krasnoludki, pastuszkowie, królowie, gazeciarz i diabełek. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój.

I. Banasiak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz