Święta na fotografii.

fot.pixabay

POWIAT Choć uczniowie zamiast w szkołach pobierają naukę zdalnie, to nic nie stoi na przeszkodzie, by wziąć udział w świątecznym konkursie fotograficznym organizowanym już po raz dziewiąty przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie oraz Powiatowy Zespół Edukacji i Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Tym razem, organizatorzy ze względu na trwającą pandemię i przy zachowaniu środków ostrożności postanowili lekko zmienić formułę konkursu, dostosowując ją do aktualnych wymogów i sytuacji.

Podstawowa zmiana to zwolnienie z obowiązku drukowania wykonanych zdjęć. Wystarczy, że uczeń je zrobi i prześle na wskazany adres e-mail. Dziewiąta już edycja świątecznego konkursu fotograficznego pn. „Boże Narodzenie w Twoim obiektywie”, skierowana jest do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Organizatorom zależy, by uczestnicy konkursu uchwycili w fotografii nie tylko atmosferę świąt Bożego Narodzenia, ukazali kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, ale też zaprezentowali swą okolicę w świątecznym klimacie.

Jak zakłada regulamin, konkurs polega na przygotowaniu maksymalnie 5 zdjęć i wysłaniu na adres e-mail: swietlica80@onet.pl. w formacie jpg, przedstawiających temat świąt Bożego Narodzenia. Jeśli autor zdecyduje się wysłać w jednej z kategorii 5 zdjęć powinny one posiadać wspólną tematykę.

Organizatorzy w tym roku przewidzieli 3 a nie jak dotychczas 4 kategorie tematyczne, tj.: „Boże Narodzenie w mojej rodzinie”, „Wyjątkowość świąt w mojej okolicy lub w miejscu spędzania świąt” (iluminacje domów, regionalne potrawy, choinki, szopki itp.); „Różne oblicza Świętego Mikołaja”. Nie pojawiła się kategoria związana z klimatem świąt w mojej szkole, z oczywistych przyczyn. Komisja oceniając prace weźmie pod uwagę: estetykę, jakość zdjęć, treść i pomysłowość ujęcia oraz spójność tematyczną zdjęć.

Zdjęcia należy nadsyłać do 31 stycznia 2021. W tytule należy podać nazwę „Konkurs fotograficzny – świetlica”.

Regulamin konkursu dostępny jest m.in. na stronie internetowej szkoły-www.zsckpsochaczew.edu.pl oraz na www.powiatsochaczew.pl w zakładce Konkursy.

Koordynatorem konkursu z ramienia szkoły jest Ewa Chaber. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz