Światło Pokoju nie do zatrzymania.

Nawet pandemia nie była w stanie zatrzymać powtarzanej od 30 lat sztafety z Betlejemskim Światłem Pokoju. Co prawda zmienił się sposób jego przekazywania, jednak idea i forma pozostają niezmienne. Ogień z Betlejem dotarł do Sochaczewa w niedzielę 13 grudnia z Katedry Płockiej.

Harcerze przy swojej sochaczewskiej siedzibie zbudowali bożonarodzeniową szopkę, w której płonie ogień dostarczony do naszego miasta sztafetą z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Stąd do swoich domów mogą zanieść go mieszkańcy miasta i powiatu. 18 grudnia, w imieniu mieszkańców miasta, Światło Pokoju przyjęli przewodniczący rady miasta Sylwester Kaczmarek i burmistrz Piotr Osiecki.

Podczas skromnej, z uwagi na warunki sanitarne uroczystości, delegacja miasta przyjęła Betlejemskie Światło Pokoju z rąk komendant sochaczewskiego hufca podharcmistrzyni Anny Wasilewskiej i harcmistrza Krzysztofa Wasilewskiego. Było to okazją do złożenia wzajemnych życzeń. Burmistrz Piotr Osiecki zapewnił, że miasto, tak jak do tej pory, będzie wspierało szczytne przedsięwzięcia hufca.

Jak powiedziała nam komendant Wasilewska, z uwagi na duże zainteresowanie mieszkańców miasta i powiatu przyjęciem Betlejemskiego Światła Pokoju, hufiec będzie w najbliższych dniach czynny od 8:00 do 18:00, a nie od 15:00 do 18:00, jak to wcześniej planowano.

Betlejemskie Światło Pokoju symbolicznie przekazał dalej przewodniczący Sylwester Kaczmarek podczas XIX sesji rady miasta.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz