Świąteczne upominki od starostów.

Reklamy

Choć w tym roku, z oczywistych przyczyn nie są organizowane jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży czy też wigilijne spotkania w placówkach oświatowych, to władze powiatu nie zapominają zarówno o najmłodszych jak i starszych mieszkańcach.

Mimo pandemii, coroczna tradycja została podtrzymana i teraz. Ze świątecznymi upominkami starostowie udali się do Załuskowa, Erminowa, Giżyc i Młodzieszyna. Z przyczyn sanitarnych przekazanie koszy ze słodkościami odbyło się w sposób symboliczny.

Czas jest bardzo trudny, ale to przecież okres przepięknych świąt, a one związane są z prezentami od Mikołaja. Dlatego, by tradycji stało się zadość, zdecydowaliśmy przekazać słodkie podarunki dla dzieci i młodzieży, którzy na co dzień nie mają łatwego życia. Ale także dla naszych seniorów z Domu Pomocy Społecznej, którzy w dobie pandemii zmagają się z walką o zachowanie zdrowia. Choć w ten symboliczny sposób chcieliśmy, by na twarzach ich wszystkich zagościł uśmiech. Bowiem to bardzo ważne, by święta Bożego Narodzenia były na tyle radosne, jak tylko się da, tego wszystkim życzymy – mówił wicestarosta Tadeusz Głuchowski. Przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie kosze ze słodkościami osobiście przekazał na ręce Kamili Gołaszewskiej-Kotlarz, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach. Wicestarosta był również z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, gdzie upominki odebrał dyrektor Konrad Jakubowski, a towarzyszyła mu skromna delegacja pensjonariuszy.

Wcześniej, starosta Jolanta Gonta odwiedziła z prezentem społeczność Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego „Dom na Szlaku” im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie, gdzie w towarzystwie dyrektor placówki Agnieszki Ambroziak wysłuchała również życzeń od reprezentacji tutejszych uczennic. Z kolei, świąteczne życzenia od dzieci i dyrektor Renaty Karaś, starosta usłyszała składając krótką wizytę w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie, dokąd także trafiły mikołajowe upominki.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz