Świąteczna gra terenowa „Gdzie ukryły się pisanki?”.

Reklamy
Zapraszamy do wielkanocnej zabawy w poszukiwanie pisanek. Będzie to swoista gra terenowa, z zagadkami i zadaniami do wykonania.

Żeby wziąć udział w naszej zabawie trzeba pobrać ze strony www.mosir.sochaczew.pl z zakładki „Gdzie ukryły się pisanki” nagranie ze wskazówką, która wskaże Wam lokalizację miejsca, w którym rozpoczniecie swoją grę. Pamiętajcie jednak , by każdej pisance, spotkanej na Waszej drodze, zrobić zdjęcie, bo może być to pomocne w dalszych działaniach.

Waszym zadaniem będzie odgadnięcie rymowanej zagadki i wykorzystanie pewnego rekwizytu do rozszyfrowania kolejnej łamigłówki, którą znajdziecie w pierwszym miejscu. Dla ułatwienia podajemy, że zagadki będą umieszczone na kolorowych , wydrukowanych pisankach, umieszczonych na oknach lub drzwiach budynków.

Po odgadnięciu zagadki z wykorzystaniem rekwizytu, udajecie się do drugiej lokalizacji. Tu do wykonania będzie wykreślanka, która wskaże lokalizację kolejnej pisanki.

W kolejnym miejscu znajdziecie aż 3 zagadki. Do odgadnięcia pierwszej w tej lokalizacji, musicie użyć tablicy kodów z szyfrem AtBash. Rozwiązanie szyfru zaprowadzi Was do kolejnej pisanki. Do odgadnięcia kolejnej zagadki musicie użyć aplikacji do odczytywania kodów QR. Aplikacje są darmowe, można spokojnie je pobrać na telefon.

Kod wskaże kolejną lokalizację . Tam na ostatniej 3 pisance w tym miejscu, znajdziecie rebus obrazkowy, który poprowadzi Was do kolejnego obiektu.

Tu do odgadnięcia kolejna zagadka. Po jej wykonaniu dostaniecie współrzędne geograficzne kolejnego miejsca.

Zbliżamy się do finału zabawy. W ostatniej lokalizacji musicie rozwiązać działanie matematyczne i odgadnąć zagadkę, a rozwiązanie przesyłacie sms-em na numer telefonu, który będzie rozwiązaniem działania. Otrzymacie instrukcję , co dalej.

Życzymy Wam udanej zabawy! Pamiętajcie tylko o zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących w kraju, jak również o tym, że niektóre obiekty zamykane są po godz. 18.00

Dla wszystkich uczestników naszej zabawy pamiątkowe medale i nagrody. Powodzenia!

Regulamin gry terenowej gdzie ukryły się pisanki.pdf

MOSiR Sochaczew

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz