Studiuj w Kolbianum.

fot. archiwum
Reklamy

NIEPOKALANÓW Od kilku lat Niepokalanów z powodzeniem skupia studentów z całej Polski, jak i zagranicy. Właśnie tu, działający w klasztorze w ramach Wydziału Teologicznego UKSW, funkcjonuje Instytut Maryjno-Kolbiański „Kolbianum”.

W grodzie Niepokalanej podejmować można niestacjonarne studia z mariologii. – Są one adresowane do osób duchownych, jak i świeckich. Dla osób posiadających stopień magistra z teologii – studia podyplomowe, które przygotowują do uzyskania licencjatu kanonicznego i doktoratu, oraz studia dla osób posiadających dyplom magistra bądź licencjata zawodowego z jakiejkolwiek innej dziedziny – informują duchowni. Warto dodać, że zajęcia odbywają się w czasie czterech zjazdów tygodniowych w ciągu roku.

Co ciekawe, istnieje również „Studium Mariologii” dla osób posiadających wykształcenie minimum średnie. W tym przypadku zajęcia odbywają się w czasie dwóch zjazdów tygodniowych w roku.

Ci, którzy odwiedzają Niepokalanów, mogą na ten temat dowiedzieć się z informacji dostępnych m.in. na banerze przed Bazyliką, plakacie w gablocie oraz folderów dostępnych na furcie i w informacji. Działa też strona internetowa www.kolbianum.franciszkanie.pl.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z o. Grzegorzem Bartosikiem lub o. Ireneuszem Klimczykiem” – dodają duchowni z „Kolbianum”.

Marcin Odolczyk

fot.archiwum

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz