Strażacy zbierają krew.

fot. archiwum

SZYMANÓW Ochotnicza Straż Pożarna w Szymanowie po raz kolejny przyłącza się do misji Strażaków z OSP Kaski 1918 r., z którą organizuje mobilną zbiórkę krwi. Akcja ma wesprzeć   potrzebujących pacjentów w walce o życie i zdrowie.

Zbiórka krwi będzie organizowana na parkingu przed kościołem parafialnym w Kaskach. W piątek 7 sierpnia od 9.00 do 13.00. Oddać krew mogą osoby między 18 a 65 rokiem życia.

Chętni do oddania krwi powinni mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem. Rano warto zjeść lekki posiłek i wypić dużą ilość wody.

Szczegółowe informacje dotyczące kwalifikacji, przeciwwskazań i przygotowania można znaleźć na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. https://www.rckik-warszawa.com.pl/

– Krwiodawcy otrzymają zaświadczenie o zwolnieniu z pracy w dniu donacji, a także posiłek regeneracyjny w postaci pysznych czekolad. Najlepszą nagrodą będzie jednak satysfakcja z realnego wpływu na ratowanie życia i zdrowia innych osób. Zabierzcie rodzinę, sąsiadów i znajomych i bądźcie wtedy z nami – apelują strażacy.

Warto jednak pamiętać, że z zaleceniami ECDC, GIS oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii, osoby powracające z krajów znajdujących się poza obszarem Unii Europejskiej oraz Bułgarii, Hiszpanii, Luksemburga, Portugalii, Rumunii, Szwecji są dyskwalifikowane na 14 od powrotu, w związku z występowaniem na tych terenach zakażenia SARS-CoV-2, a także w związku z występowaniem zakażenia Wirusem Zachodniego Nilu na terenie Okręgu Prahova w Rumunii oraz na terenie Grecji, osoby powracające z tych terenów są dyskwalifikowane na 28 dni.

Dawcy, którzy objęci byli kwarantanną, mogą oddawać krew/osocze po okresie nie krótszym niż 14 dni od jej zakończenia. Natomiast dawcy, którzy wyzdrowieli z potwierdzonego Covid-19, mogą oddawać krew/osocze po okresie nie krótszym niż 14 dni od udokumentowanych dwóch negatywnych wyników badania wirusowego RNA z górnych dróg oddechowych.

BN

fot.archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz