Strażacy proszą o jeden procent.

fot.pixabay
Reklamy

Zaczęło się już wypełnianie rocznych deklaracji podatkowych. Jak co roku można przekazać jeden procent podatku na pozarządowe organizacje pożytku publicznego, czy też osoby prywatne potrzebujące funduszy na pokrycie kosztów leczenia. W tym gronie o wsparcie proszą strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu sochaczewskiego oraz gmin Wyszogród i Kampinos.

W ostatnim czasie wyposażenie naszej jednostki zostało wzbogacone o specjalny topór TopCut TM Fire Axe, który w połączeniu z wcześniej już posiadanym narzędziem Hooligan ułatwia naszym strażakom działania na przykład podczas siłowego otwierania drzwi. Zakup był możliwy dzięki tym, którzy wsparli naszą jednostkę swoim jednym procentem podatku” – informują strażacy z Wyszogrodu, prosząc o tegoroczne wsparcie.

 Liczy się każda złotówka

Strażacy próbują w różny sposób pozyskiwać pieniądze na kupno nowego sprzętu. Są to akcje promujące OSP, zbiórki złomu, kłopotliwych odpadów czy jak do niedawna koncerty połączone ze zbiórką do puszek.

Niestety te ostatnie działania odpadły wskutek ograniczeń związanych z pandemią. Czy szybko będzie okazja na urządzenie koncertu, w trakcie którego strażacy zbierają datki na sprzęt dla jednostek? Nie wiadomo. Stąd też pojawiły się apele o wpłaty na konta w poszczególnych jednostkach.

Ochotnicza Straż Pożarna w Giżycach zaznacza, że po wpisaniu nr KRS 0000184704 można przekazać jej swój jeden procent, który pomoże na zebranie potrzebnego wkładu własnego na zakup terenowego wozu strażackiego niezbędnego do codziennej pracy. Bardzo na to liczą.

Z kolei strażacy z OSP w Antoniewie przygotowali plakat, na którym zaznaczają: „Jeden procent to tak niewiele, a może komuś uratować życie”. W deklaracjach PIT proszą o wpisanie nr KRS 0000116212. Podkreślają, że pomagając strażakom, pomaga się samemu sobie, bo po prostu podnosi się bezpieczeństwo, dając ochotnikom lepsze możliwości w pracy.

Dla strażaków liczy się tu każda złotówka.

Sto procent za jeden

 „My dajemy z siebie sto procent, ty podaruj nam swój jeden procent” – zachęcają druhowie z Paprotni. Swoje pieniądze z tego funduszu chcą przeznaczyć na doposażenie w potrzebny sprzęt i umundurowanie. Aby wesprzeć OSP w Paprotni, wystarczy w deklaracji PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS 0000 116 212.

„Twój jeden procent pomoże nam przy zakupie profesjonalnego sprzętu, który może ratować ludzkie życie i mienie” – zapewniają ochotnicy z Budek Piaseckich. Ich nr KRS jest taki sam, jak OSP w Paprotni, gdyż dotyczy wszystkich jednostek w gminie Teresin.

Podobnie jeden procent na ochotnicze straże można przekazywać jednostkom z gminy Młodzieszyn, Nowa Sucha, Brochów, Iłów, Rybno, Sochaczew czy Kampinos. Na ich stronach internetowych znajdują się informacje z podanymi numerami KRS. Kto nie wie, kogo wesprzeć swym jednym procentem, zawsze może przeznaczyć go na poprawę bezpieczeństwa i sprzęt dla strażaków.

Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz