Strabag rusza z przebudową 15 Sierpnia.

fot. archiwum
Reklamy
Od 29 marca na fragmencie ulicy 15 Sierpnia – między Okrzei a Armii Krajowej – wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Firma Strabag rusza z przebudową ostatniego odcinka jednej z ważniejszych arterii komunikacyjnych miasta, jej fragmentu między ul. Broniewskiego a obwodnicą. Na inwestycję, dofinansowaną z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, złoży się m.in. budowa kanalizacji deszczowej, nowego oświetlenia, ułożenie asfaltu, chodników, wytyczenie ścieżki rowerowej, budowa zatok dla autobusów.

Firma Strabag zaczyna od kanalizacji deszczowej, a pierwsze wykopy wykona w rejonie ulicy Nadbrzeżnej. Wykonawca apeluje do jej mieszkańców, by rodziny na co dzień korzystające z samochodów parkowały je od poniedziałku 29 marca na sąsiednich ulicach, gdyż wjazd w Nadbrzeżną będzie od wtorku niemożliwy.

Na razie kierowcy będą korzystali tylko z jednego pasa jezdni 15 Sierpnia, a do czas zakończenia prac ruchem samochodów pokieruje automatyczna sygnalizacja świetlna. Stanie ona na wysokości ulicy Armii Krajowej oraz skrzyżowania z Okrzei. Ekipy wprowadzające zmiany w organizacji ruchu rozpoczną pracę 29 marca o 16.30, dlatego apelujemy do kierowców, by od poniedziałkowego popołudnia zwracali szczególną uwagę na znaki.

ZKM na razie nie planuje korekty rozkładu jazdy czy kierowania autobusów na objazdy. Jak mówi dyr. ZKM Beata Furman, utrudnienia wynikające z wahadła na 15 Sierpnia nie będą duże więc autobusy pojadą dotychczasowymi trasami. Oczywiście mogą wystąpić niewielkie opóźnienia, dlatego ZKM – licząc na wyrozumiałość pasażerów – od razu przeprasza za niedogodności jakie się z nimi wiążą

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz