STOPY PRZYSZŁEJ MAMY.

Ciąża to bardzo ważny czas w życiu kobiety. W organizmie zachodzi wiele zmian związanych z daniem nowego życia. Jest to okres, kiedy kobieta powinna wyjątkowo dbać o siebie. Właściwa dieta, higiena, zabiegi upiększające to konieczność.

Kobiety ciężarne doskonale zdają sobie sprawę, jak wiele troski potrzebują ich stopy. To one niosą ciężar dwojga żyć. Zwiększa się ciężar ciała, zachodzą hormonalne zmiany, stopy są narażone na wiele uciążliwości i wymagają troskliwej i specjalnej pielęgnacji.

Pierwszy problem to bolesność i obrzęki. Raczej nie jest to groźne, bo to naturalna reakcja organizmu. Zwróćmy uwagę na właściwy, wygodny dobór obuwia. Unikać wysokich obcasów i wąskich nosków butów. Warto wykonywać chłodne kąpiele stóp oraz pobudzające masaże. Unikać długiego stania i siedzenia. Zalecane są ćwiczenia stóp oraz ruch.

Następną dolegliwością spowodowaną hormonami jest potliwość stóp. Jest to idealna pożywka dla bakterii i grzybów. Myjemy stopy chłodną wodą z dodatkiem specjalnej soli. Ważne jest noszenie skarpet, rajstop i butów z naturalnych materiałów. Starać się, aby stopy były czyste i osuszone,

W okresie ciąży kobiety narażone są na suchość i pękanie naskórka. Należy często natłuszczać i nawilżać stopy.

Modzele, odciski i nagniotki to kolejne dolegliwości na stopach ciężarnych. Koniecznie trzeba skorzystać z pomocy kosmetyczki. Fachowo usunie defekty, zastosuje dobrą maskę wspomagającą regenerację stóp.

Bardzo poważną i niezwykle ciężką dolegliwością są wrastające paznokcie. Niewłaściwe obcinanie paznokci, obrzęki stóp, zbyt ciasne obuwie doprowadzają do takiej deformacji.

Kobiecie ciężarnej przeszkadza brzuch w samodzielnej pielęgnacji stóp i dlatego koniecznością są regularne wizyty u kosmetyczki.

Stopy ciężarnej powinny zostać poddane specjalnej ochronie oraz pielęgnacji. Należy dobierać specjalne preparaty do codziennej pielęgnacji domowej. Ważne jest odwiedzenie kosmetyczki przed zbliżającym się terminem porodu. Po urodzeniu maluszka może brakować czasu, ale i podczas porodu komfort również się zwiększy.

Hanna Kasztelan

for.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz