Startuje teresińska telewizja.

Już za niecałe dwa tygodnie odbędzie się premiera pierwszego programu zrealizowanego przez najmłodszych reporterów telewizyjnych, wybranych w castingu ogłoszonym przez Teresiński Ośrodek Kultury. W założeniu ma to być program przygotowywany przez dzieci i do nich adresowany.

 Pomysł na stworzenie własnej telewizji dla najmłodszych wyszedł od instruktorów TOK z Teresina. Pracowali nad założeniami programu od dawna. Jednak pandemia przyspieszyła te działania, ze względu na fakt, że większość czasu najmłodsi teraz spędzają przed monitorem komputera, a ważne jest, by nie był to czas stracony i nie wiało nudą. Pomysłodawcom chodziło o stworzenie takiej formuły, by programy były ciekawe i aktywizujące najmłodszych do działania. W swoich założeniach telewizyjne programy z Teresina mają nawiązywać do takich wzorcowych produkcji, jak choćby „5, 10, 15”.

Do 5 marca odbywał się pierwszy casting, który miał wyłonić najzdolniejszą grupę pasjonatów. Poszukiwane były dzieci niestresujące się przed kamerą, niebojące występów publicznych oraz filmowania. Pierwszy etap przeprowadzany był w formie online. Trzeba było przesłać krótką prezentację swej osoby i zainteresowań. Do drugiego etapu zaproszona została kilkunastoosobowa grupka wybrana na podstawie zgłoszeń. Uczestniczyła ona w zdjęciach próbnych, które odbyły się 10 marca.

Dwa dni później przedstawiona została lista zaproszonych do współpracy. Najmłodsi reporterzy telewizyjni to: Zosia, Tamara, Wiktoria, Karol, Łucja, Julia i Szymon. Obecnie pracują oni nad przygotowaniem pierwszego odcinka programu teresińskiej telewizji. Premiera zaplanowana jest na 1 kwietnia. Zatem tuż przed Wielkanocą będzie okazja zobaczyć, jak sobie radzą.

„O rosnącej popularności telewizji internetowej nie trzeba nikogo przekonywać. Największą popularnością cieszą się serwisy, w których można obejrzeć reportaże, newsy, serwisy informacyjne i relacje z wydarzeń na poziomie lokalnym. Jesteśmy przekonani, że tak też będzie w przypadku tego projektu. W Teresińskim Ośrodku Kultury dla młodych adeptów dziennikarstwa przygotowano profesjonalną przestrzeń – studio telewizyjne, gdzie program będzie powstawał. Czekamy na premierowy odcinek i gratulujemy młodym redaktorom teresińskiej telewizji internetowej odwagi, pomysłu na siebie i talentu” – informuje TOK z Teresina.

Program będzie cykliczny o charakterze informacyjno–rozrywkowym, emitowany na YouTube oraz na Facebooku.

BN

Fot. UG Teresin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz