Stadion na półmetku.

W ubiegłym tygodniu, a dokładnie 18 sierpnia, zakończył się pierwszy etap przebudowy obiektów sportowych przy ulicy Warszawskiej. Obejmował on budowę nowej trybuny oraz modernizację głównego boiska.

Co prawda prace zakończyły się już ponad miesiąc temu, ale dopiero w ubiegłym tygodniu dobiegły końca wszystkie odbiory techniczne przebudowanego obiektu. A ten dzięki środkom własnym oraz dotacjom pozyskanym z Ministerstwa Sportu przeszedł całkowitą modernizację.

Najpierw w miejsce starej trybuny wybudowano nowy, zadaszony obiekt, który może pomieścić 864 widzów. Następnie przystąpiono do przebudowy boiska głównego. Zyskało ono nie tylko nową murawę. Przy okazji wykonano system drenażu odprowadzającego deszczówkę z boiska i bieżni do zbiorników retencyjnych, a zgromadzona w nich woda posłuży do nawadniania boiska. Stadion zyskał także oświetlenie. Wybudowano również bieżnię o sztucznej nawierzchni. Do tego doszła skocznia do skoku w dal (z dwoma rozbiegami), skocznia do skoku wzwyż i rzutnia do pchnięcia kulą.

Wybudowane zostały również nowe drogi wewnętrzne, parkingi oraz nowy wjazd na teren obiektów sportowych przy ulicy Warszawskiej. A na tych po prawie trzech latach przerwy rozegrano pierwsze mecze.

Otwarcia wyremontowanego stadionu dokonali piłkarze Orkana, którzy w sobotę 22 sierpnia zmierzyli się z Amatorem Maszewo. Dzień później, czyli 23 sierpnia nowe boisko sprawdzili rugbiści RC Orkana Sochaczew w meczu ze Skrą Warszawa.

Dodajmy, że kolejne prace związane z przebudową kompleksu sportowego przy ulicy Warszawskiej będą prowadzone w następnych latach.

W planach jest budowa obok trybuny nowego budynku klubowego o powierzchni 760 metrów kwadratowych, przed którym zostanie usytuowany parking.

Zmianie ulegnie także otoczenie kortów tenisowych. Plan zakłada wybudowanie parterowego budynku w miejsce obecnego parkingu. Kompleks otrzyma również nowe boisko treningowe o sztucznej nawierzchni. Zostanie ono zlokalizowane w miejscu obecnego, trawiastego, na tyłach lodowiska. Tuż przed nim powstanie małe boisko treningowe.

Jerzy Szostak

Fot.: Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz