Stadion dopiero w maju.

Jak informuje Urząd Miejski, jedna z największych tegorocznych inwestycji, jaką jest drugi etap modernizacji obiektów sportowych przy ulicy Warszawskiej, zakończy się w maju w 2020 r. Koszt inwestycji, z której mają korzystać piłkarze, rugbiści oraz lekkoatleci, to 5,84 mln zł, z czego połowa to dotacja otrzymana z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Przypomnijmy, że środki te zostaną wykorzystane na przebudowę boiska do rugby i piłki nożnej, wykonanie systemu drenażu odprowadzającego deszczówkę z boiska i bieżni do zbiorników retencyjnych, a zgromadzona w nich woda posłuży do nawadniania boiska. Stadion zyska także oświetlenie.

Dodajmy, że udało się również zmienić długość bieżni, która początkowa miała wynosić prawie 440 metrów, co powodowało, że nie można byłoby na niej rozgrywać zawodów lekkoatletycznych, obecnie po zmianach będzie ona miała standardowe 400 metrów i sześć torów. Do tego dojdą: skocznia do skoku w dal (z dwoma rozbiegami), skocznia do skoku wzwyż i rzutnia do pchnięcia kulą.

Do końca maja przyszłego roku mają być również wybudowane nowe drogi wewnętrzne oraz parkingi.

atu

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz