Środki bezpieczeństwa w urzędzie.

fot. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie
Reklamy

Wszystkie instytucje i urzędy wprowadziły w swoich siedzibach wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa, związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ograniczona jest przede wszystkim bezpośrednia obsługa interesantów. Nie inaczej jest w urzędzie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.

Urząd podjął już w pierwszych dniach pojawienia się Sars-CoV-2 liczne środki zapobiegające ewentualnemu zakażeniu pracowników. Starostwo dysponuje m.in. urządzeniami na płyn dezynfekujący do rąk, zamontowanymi przy wejściach do budynków urzędu. Należy też przy wejściu skontrolować temperaturę, poprzez umieszczony na ścianie bezdotykowy termometr, który znajduje się przy każdym z dwóch wejść do urzędu.

Starosta Jolanta Gonta cały czas apeluje, by mieszkańcy załatwiając sprawy urzędowe wykorzystywali alternatywne drogi komunikacji: elektroniczną i telefoniczną. Ma to związek z zagrożeniem koronawirusem, ale też panującą grypą.

W niektórych przypadkach można ograniczyć wizyty w urzędzie i jednostkach podległych. Numery telefonów do poszczególnych wydziałów dostępne są na stronie internetowej – www.powiatsochaczew.pl. – W wielu sytuacjach nie ma potrzeby załatwiania sprawy osobiście w urzędzie. W związku z tym zachęcamy do kontaktu i załatwiania spraw drogą elektroniczną, a także drogą pocztową – mówi starosta.

Na wspomnianej stronie internetowej jest zakładka – jak załatwić – gdzie z podziałem na wydziały, obsługujące interesantów podane są wszelkie numery telefonów, ale także dostępne są dokumenty i wnioski do pobrania. Można też je znaleźć w BIP-ie urzędu Starostwa. Warto także sprawdzić, czy konkretnej sprawy nie da się załatwić bez wychodzenia z domu korzystając z ePUAP: xql809ge0h/SkrytkaESP (Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej). Aby z niej skorzystać trzeba mieć Profil Zaufany. Założenie go zajmie chwilę każdemu, kto korzysta z bankowości elektronicznej.

Wydział Komunikacji obsługuje interesantów w niezmienionych godzinach i formie. Nie trzeba już czekać na zewnątrz budynku czy umawiać się wpierw telefonicznie. Dodatkowo poprzez stronę internetową urzędu można śledzić postępującą kolejkę. Natomiast Wydział Geodezji Kartografii Katastru i Gospodarki Nieruchomościami, który obsługuje równie dużą ilość klientów, co Wydział Komunikacji przyjmuje interesantów tylko poprzez biuro podawcze, które mieści się na parterze Wydziału – od poniedziałku do piątku. Bezpośrednie składanie i odbieranie wniosków odbywa się w godzinach między 9.00 a 12.00. Natomiast do godziny 15.00 można pozostawiać wnioski czy inne koniecznie spięte dokumenty w specjalnie przygotowanej do tego celu skrzynce.

Warto też nadmienić, iż wchodząc do urzędu Starostwa wszyscy zobowiązani są do zakrycia nosa i ust, dezynfekcji rąk a także zachowania wymaganego odstępu.

W zakresie organizacji pracy samego urzędu wprowadzono też dodatkowe procedury w zakresie minimalizacji ryzyka infekcji – wzmożone kontrole w zakresie czystości z naciskiem na miejsca przebywania interesantów.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz