Sprzęt komputerowy wart 100 tysięcy dla powiatowych szkół.

Do powiatu sochaczewskiego trafia kolejne rządowe wsparcie. 70 laptopów wraz z oprogramowaniem i 14 drukarek zostało przekazanych do sześciu powiatowych szkół i placówki oświatowej.

Zakup sprzętu był możliwy dzięki środkom w wysokości 99 817,93 zł, otrzymanym z projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, który Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji i Centrum Projektów Polska Cyfrowa uruchomiły w celu wsparcia szkół i placówek w działaniach w zmienionych warunkach organizacyjnych, w szczególności pracy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni, związane z wprowadzeniem na obszarze Polski stanu epidemii, spowodowane zakażeniami koronawirusem, wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach – zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety, są wśród nich tacy, którzy nie posiadają odpowiedniego sprzętu, na którym mogliby bez przeszkód realizować podstawy programowe.

– Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji w szkolnictwie i potrzebom, jakie w związku z tym się zrodziły skorzystaliśmy z pomocy, którą zaoferował jednostkom samorządu terytorialnego polski rząd. Złożyliśmy wniosek na maksymalne możliwe dofinansowanie, tj. 100 tys. zł. do Centrum Projektów Polska Cyfrowa, przez które działanie to jest realizowane. Dzięki bardzo profesjonalnie przygotowanemu wnioskowi udało nam się uzyskać duży grant o wartości 99 817,93 zł na zakup potrzebnego sprzętu, który będzie wsparciem dla uczniów, rodziców, a także nauczycieli i dyrektorów, umożliwiający im realizację zdalnych lekcji – mówi Jolanta Gonta, starosta sochaczewski.

Do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Ignacego W. Garbolewskiego, Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 r., Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza, Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie, Liceum Ogólnokształcące w Sochaczewie oraz Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Erminowie i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego „Dom na Szlaku” im. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie trafi łącznie 70 sztuk laptopów firmy FUJITSU z dwuletnią gwarancją. Wszystkie laptopy są w pełni przygotowane do użytkowania, zostało na nich zainstalowane i skonfigurowane oprogramowanie, każdy wyposażony został w Pakiet OFFICE 2019 (Word, Excel, PowerPoint, Outlook) posiadający dożywotnią licencję. W każdym laptopie zainstalowano także profesjonalne oprogramowanie antywirusowe ESET z trzyletnią licencją. Wśród szkół zostało także rozdysponowane 14 sztuk urządzeń atramentowych wielofunkcyjnych (drukarka, skaner, ksero) z zapasowym kompletem tuszu do drukarek. W poniedziałek, 4 maja sprzęt został przekazany powiatowym szkołom przez starostę Jolantę Gonta, wicestarostę Tadeusza Głuchowskiego i Urszulę Opasiak, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji. Symbolicznego odbioru urządzeń dokonali dyrektorzy szkół – Dariusz Miłkowski i Marek Wernicki.

Zakup sfinansowany w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.”Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” ,działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”                                                                       

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz