Sprawdzają znaki.

POWIAT Sochaczewska drogówka sprawdza oznakowanie w rejonie szkół i placówek oświatowych na terenie całego powiatu sochaczewskiego. Już za tydzień koniec wakacji i rozpocznie się zwiększony ruch w okolicach szkół.

Dzięki działaniom policjantów droga najmłodszych do szkoły ma być bardziej bezpieczna.Wyznaczeni policjanci z sochaczewskiej drogówki sprawdzają oznakowanie w rejonie szkół na terenie całego powiatu sochaczewskiego. Zwracają uwagę przede wszystkim na widoczność pasów na jezdni oraz stan i widoczność znaków drogowych ustawionych przy placówkach oświatowych, a sygnalizujących, że w danym miejscu przechodzą przez drogę dzieci – informuje mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Policjanci podczas kontroli zauważyli, że kilka znaków w rejonie szkół częściowo zasłaniają gałęzie drzew, znaki są odwrócone w drugą stronę lub brakuje tzw. „Agatek”. Zwrócono również uwagę na widoczność pasów na jezdni. Wszystkie wnioski zostały już przekazane zarządcom dróg, by podjęli działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. Znaki mają być poprawione i odsłonięte na czas. Zarządcy przystąpili już do wypełniania wytycznych policji.

BN

Fot. KPP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz