Sprawcy przemocy ponoszą juz konsekwencje

fot.pixabay

Każda osoba popełniająca przestępstwo musi liczyć się ze zdecydowaną reakcją funkcjonariuszy Policji. Przekonali się o tym dwaj kolejni mieszkańcy powiatu sochaczewskiego. Jeden z nich jest podejrzany o kierowanie gróźb karalnych, natomiast drugi o znęcanie. Prokurator zastosował wobec nich zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych.

Pierwszy z podejrzanych to 27 – letni mieszkaniec Sochaczewa. Mężczyźnie zarzuca się, że w sposób bezpośredni, a także poprzez wysyłane smsy groził kilkukrotnie uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia mieszkance gminy Sochaczew. Groźby miały być również kierowane wobec małoletnich dzieci kobiety. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zakazem zbliżania na odległość mniejszą niż 100 metrów. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdecydowane działania podjęte przez funkcjonariuszy przyczyniły się do przedstawienia 35 – letniemu mieszkańcowi Sochaczewa podejrzanemu o znęcanie się nad swoją partnerką. Mężczyźnie zarzucono, że wielokrotnie ubliżał swojej partnerce, a także stosował wobec niej przemoc fizyczną. Prokurator postanowił, że wobec mężczyzny zastosuje środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej. Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki bardzo dobrej współpracy z Prokuraturą Rejonową w Sochaczewie, wiele ofiar przemocy domowej odzyskało spokój i poczucie bezpieczeństwa. Każde bezprawne działania na szkodę innych osób będzie spotykało się z naszym sprzeciwem i zdecydowaną reakcją. Sprawca przemocy domowej nie może pozostać bezkarny. Musi mieć świadomość, że w przypadku łamania prawa i orzeczonych środków, prokurator ma możliwość wystąpienia o zastosowanie środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym czyli tymczasowego aresztowania. Przypominamy, że prawo pieści, to nie jest prawo. To działania niezgodne z prawem, których sprawcy będą pociągani do odpowiedzialności karnej. Nie ma i nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla osób stosujących przemoc domową.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz