Spotkanie w poetyckim klimacie.

W piątkowy, zimowy wieczór wytrawni i wytrwali kulturożercy dotarli do „Jezioran” na kolejne „Ze Sztuką Spotkanie”. Organizatorzy po raz kolejny zaskoczyli przybyłych i formą, i treścią.
Część wizualną wypełniło ponad trzydzieści obrazów z kolekcji Dariusza Zborowskiego. Zaprezentowane one były w formie przestrzennej instalacji. Większość z nich jest autorstwa Jarosława Trojanowskiego. Wyróżniały się one oryginalnymi ramami własnoręcznie wykonanymi przez malarza.
Drugą niespodzianką było premierowe odtworzenie muzyki z płyty „West”, którą stworzyli Władysław „Gudonis” Komendarek (muzyka) oraz Sławomir Trojanowski (teksty, melorecytacja). Dopełnieniem wieczoru był „poetycki happening” w wykonaniu „Trojana”. Zaprezentował on w niebanalny sposób swoje wiersze zebrane w tomiku „Seteczka”. Mocne w formie i treści utwory żywiołowo zaprezentowane przez autora wywarły na zebranych mocne wrażenie i nagrodzone były gromkimi oklaskami.
Atrakcyjnie zapowiada się lutowe spotkanie. Swoje prace (obrazy, rysunki, fotografie) zaprezentuje Estera Bednarska. Stroną muzyczną zajmie się Paweł Jóźwiak. Już dzisiaj organizatorzy zapraszają do Jezioran.
Tomasz Ertman
Fot Tomasza Ertmana

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz