Spotkania z muzyką w Żelazowej Woli.

Po muzycznym świętowaniu, jak co roku Międzynarodowego Dnia Dziecka w Muzeum Domu Narodzin Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli kolejne atrakcje dla młodych miłośników muzyki klasycznej w duchu romantyzmu z XIX wieku. Najbliższe spotkanie 7 czerwca połączone ze słuchaniem podziwianych przez Chopina fragmentów arcydzieł operowych. W tym dniu „Wolny Strzelec” Carla Marii von Webera. Wstęp bezpłatny, początek od godziny 14.00.
Następne spotkanie z muzyką na żywo pod hasłem „Co przeżywa diva” Arie romantycznych heroin” 13 czerwca o godzinie 18.00 poznają m. in. libretta oper i wysłuchają najsłynniejszych arii, które zafascynowały młodego Chopina.
Natomiast sobotnie spotkania z Małą Akademią Chopinowską dla dzieci w wieku 3-10 lat, które zainaugurowano 3 czerwca operą „Czarodziejski flet” zakończy tworzenie własnego spektaklu muzycznego przez najmłodszych. W szóstym sezonie Akademii uczestnikom spotkań przybliżona zostanie historia nieistniejącego już Teatru Narodowego przy placu Krasińskich. Tam młody Chopin spędzał każdą wolną chwilę słuchając ulubionych oper. Spotkania są w trzech grupach wiekowych. Wstęp na zajęcia 18 złotych.
Zupełną nowością są specjalne warsztaty teatralne dla dzieci ciężko chorych i hospitalizowanych w ramach projektu „Muzeum bez barier”. Spotkanie „Czarodziejska wyobraźnia” z 11 czerwca poprowadzi Jolanta Denejko. Początek o godzinie 10.00.
Finał czerwcowych spotkań to Święto Muzyki w Muzeum Chopina. Z tej okazji zwiedzający będą mieli okazję poznać jak wyglądały w XIX wieku operowe intermezza, czyli muzyczne przerywniki w spektaklach operowych w czasach Chopina. W tym duchu zaprezentowane zostaną arie i duety w wykonaniu artystów opery oraz młodzieży ze Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. Muzyczne Święto zapowiadane jest w środę, 21 czerwca w godzinach 11.00 – 20.00.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz