Spacery z przewodnikiem po Żelazowej Woli.

W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 11:00, 13:00 i 14:00 Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli zaprasza rodziny z dziećmi, małe grupy oraz indywidualnych zwiedzających do wzięcia udziału w historyczno-przyrodniczych oprowadzaniach po parku.

Podczas spaceru sprawdzimy wspólnie ile kształtów, detali, a nawet kolorów kryje w sobie przez cały rok park w Żelazowej Woli. Poznamy fascynującą historię tego miejsca oraz ludzi z nim związanych, dowiemy się jak powstawał park i czy w czasie gdy, przebywali tu Chopinowie, wyglądał podobnie. Zobaczymy XIX-wieczne drzewa, kwiaty z różnych części świata i roślinność piętrową, zakomponowane w nowoczesnym stylu. Przyjrzymy się ukrytym w parku wizerunkom Fryderyka i poznamy tzw. małą architekturę, pergole z pnącymi roślinami czy altany pod którymi można się schronić. Geometryczna przestrzeń niczym muzyka posiada swój rytm, co odkryjemy spacerując parkowymi alejkami sąsiadującymi z Morskim Okiem czy Estradą nad Stawem. Po drugiej stronie Starego mostu na rzece Utracie, odkryjemy krajobrazową część parku.

Prowadzący: Andrzej Fortuna

Informacje praktyczne:

Zbiórka przy pawilonie recepcyjnym.

Zasady bezpieczeństwa: Uczestnicy zobowiązani są do zachowania odległości 2 metrów od osób, z którymi nie przebywają  na co dzień.

Liczba osób: maksymalnie 10

Koszt: W cenie biletu wstępu do parku

Rezerwacje: bilety.nifc.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz