sochaczewskiej

fot. archiwum

Trwa rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie na rok szkolny 2021/2022. Na I stopień nauczania przyjmowani są kandydaci między 7 a 16 rokiem życia. Na stopień II mający od 11 do 23 lat.

O przyjęcie do klasy pierwszej cyklu sześcioletniego mogą ubiegać się kandydaci, którzy w danym roku kalendarzowym kończą co najmniej 7 lat, ale nie więcej niż 10 lat. Przyjmowani są na następujące instrumenty: fortepian, akordeon, skrzypce, wiolonczela, gitara, perkusja, flet, obój, saksofon, klarnet, trąbka, puzon. Z kolei o przyjęcie do klasy pierwszej cyklu czteroletniego mogą ubiegać się kandydaci, którzy w danym roku kalendarzowym kończą co najmniej 8 lat, jednak nie więcej niż 16 lat. Szkoła proponuje im klasy akordeonu, oboju, fletu, klarnetu, puzonu, saksofonu, trąbki, perkusji, altówki, gitary, wiolonczeli oraz kontrabasu.

O przyjęcie do klasy pierwszej szkoły II stopnia (młodzieżowej) ubiegają się kandydaci, którzy w tym roku kończą od 11 do 23 lat. Jeśli się zakwalifikują będą mogli pobierać naukę gry na skrzypcach, altówce, kontrabasie, wiolonczeli, gitarze, fortepianie, organach, akordeonie, flecie, klarnecie, oboju, saksofonie, trąbce, puzonie lub perkusji.

Wniosek o przyjęcie do PSM wraz z wykazem potrzebnych dokumentów można pobrać ze strony internetowej szkoły www.psmsochaczew.weebly.com. Z uwagi na sytuację pandemiczną wypełnione dokumenty można zeskanować i do 14 maja w przypadku ubiegania się o przyjęcie na I stopień nauczania, oraz do 31 maja jeśli kandydujemy na II stopień. Można je także wysłać na adres mailowy rekrutacja@psmsochaczew.pl.

Egzaminy na I stopień nauczania szkoła planuje w dniach od 24 do 28 maja. Z kolei rekrutacja na II stopień to zaplanowany na 14 czerwca egzamin z gry na wybranym instrumencie przygotowanych utworów muzycznych, a także badanie uzdolnień kandydatów którzy nie posiadają przygotowania muzycznego. Przed przesłuchaniami osoby ubiegające się o przyjęcie do sochaczewskiej PSM otrzymają informację o kolejności przesłuchań. Dla każdego kandydata będzie wskazany konkretny dzień, godzina i sala przesłuchań.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz