Sochaczewskie obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja.

Reklamy
Ze względu na obecną sytuację tegoroczne miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja przebiegną skromnie. W południe na placu Kościuszki, podniesiono na maszt flagę państwową, a z okna siedziby muzeum wybrzmiał hejnał Sochaczewa.

W symbolicznych uroczystościach na miejskim rynku wzięli udział m.in.: burmistrz Piotr Osiecki oraz jego zastępcy Marek Fergiński i Dariusz Dobrowolski; przewodniczący rady miejskiej – Sylwester Kaczmarek, przewodniczący rady powiatu – Andrzej Kierzkowski, komendant sochaczewskiej straży pożarnej – st. bryg. Piotr Piątkowski.

Przedstawiciele władz samorządowych zapewniali, że w przyszłym roku uroczystości okrągłej rocznicy tego ważnego dla naszego kraju wydarzenia, odbędą się z odpowiednią oprawą… i z pewnością już bez maseczek.

Druga cześć uroczystości, związanych z obchodami 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, odbyła się wieczorem. Przed 18.00 władze miasta i powiatu, w obecności ks. proboszcza Piotra Żądło, złożyły kwiaty pod stuletnią figurą Chrystusa Zmartwychwstałego. Chwilę później w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w parafii św. Wawrzyńca odprawiona została msza święta w intencji ojczyzny.

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz